Blog powstał w I 2005 r. Od 7 XI 2005 r. do 7 X 2006 r. pisany z Dublina. Obecnie pisany z Warszawy.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
* MOJE BLOGI / PROFILE NA FB / TEKSTY NA PORTALU CEL:
BIBLIA:
DUCH ŚWIĘTY DZISIAJ / HOLY SPIRIT TODAY
IRLANDZKIE:
KOŚCIOŁY / SŁUŻBY:
MODLITWA
NAWRÓCENIE
*STRONY P.
UZDROWIENIE
UZDROWIENIE c.d.
ZBAWIENIE
ZNAJOMI ON-LINE
ŻYCIE Z BOGIEM

Skopiuj CSS

Modlitwa

wtorek, 23 maja 2006

[Jestem,zyje i nadal mocno trzymam Pana Boga za reke :), a jak moja za slaba i sie wymyka,to On ja niezmiennie podtrzymuje :)]

* * *

Jak to pieknie,ze modlitwa mozna "oslonic" i zabezpieczyc cale nasze zycie - od malych potrzeb dnia codziennego,po wielkie wyzwania,wielkie marzenia i plany.

Ostatnio ucze sie takiego pelnego zaufania Bogu, oddawania w Jego rece kazdej dziedziny zycia i choc widze,ze jeszcze sama w tak wielu rzeczach nie domagam,ze potykam sie i daje oszukac strachowi,to Bog jest wierny i nie pozwala,by dzialo sie ze mna i u mnie cos zlego.Bog dodaje odwagi.

Najtrudniej jest zaufac - tak na 100%, jak dziecko, i pomimo "burzy i wiatru" - isc niezmiennie za swoim Panem.Tego sie caly czas ucze i do takiego zawierzenia Bogu wszystkich serdecznie zachecam.

"Jedynie w Bogu uciszenie duszy mojej i zbawienie moje (...) Twierdza moja (jest Pan) przeto sie nie zachwieje". (fragment Psalmu 62 - pieknie spiewany przez "Spichlerz").

* * *

I jeszcze taka mysla chcialabym sie podzielic: kiedy przychodzi pomoc od Boga? Kiedy to my sami zrobimy pierwszy krok w kierunku wysluchania / spelnienia naszych modlitw. To jest tak, jakby Pan Bog "promowal" odwage (nawet te najmniejsza) i dzialanie - to my musimy zrobic pierwszy krok, wypelnic swoje "zadanie domowe",by On mogl dalej dzialac - czy to przez okolicznosci,czy tez przez innych ludzi w naszym zyciu,ale to my musimy wykazac dzialanie, nie zas biernosc.

Czesto na Boza odpowiedz przychodzi nam dlugo czekac [jest okres siania, wzrostu i zniwa].Wtedy musimy cwiczyc sie w naszej cierpliwosci i zaufaniu do Boga.Ale najpierw musimy wykonac pierwszy krok i zaczac dzialac,by mogl potem zaczac dzialac Bog.

17:01, emi_grise , Modlitwa
Link Komentarze (1) »
piątek, 12 sierpnia 2005

 

 

 

Ostatnio bardzo cenne są dla mnie przemyślenia, wskazówki, informacje na temat modlitwy - tej zwyczajnej i tej za kogoś, w imieniu kogoś lub w obronie kogoś. Jeśli ktoś mógłby podzielić się tym ze mną, to prośba serdeczna o kontakt, albo komentarz pod tą notką. A tymczasem taki ciekawy fragment o nieco innym aspekcie modlitwy, może nieco dziwnie przetłumaczony, ale  cenny [Podziękowania dla Aliny]

"Jeden z Jego ucznów rzekł do Niego: "Panie, naucz nas modlić się" (Łk 11,1)

"Modlitwa nie jest normalną częścią życia człowieka naturalnego. Słyszymy, że życie człowieka będzie cierpieć, jeżeli on nie będzie się modlić, ale wątpię w to. Cierpieć będzie życie Syna Bożego w Nim, które karmione jest nie przez jedzenie lecz przez modlitwę. Gdy człowiek rodzi się na nowo z góry, życie Syna Bożego rodzi się w Nim i On może albo głodzić je albo karmić. Modlitwa jest sposobem karmienia życia Boga w nas. Nasze popularne idee na temat moditwy nie znajdują się w Nowym Testamencie. Patrzymy na modlitwę jako sposób uzyskania czegoś dla siebie. Natomiast biblijnym celem modlitwy jest poznanie samego Boga."
Oswald Chambers "Tobie, Najwyższy!"
09:56, emi_grise , Modlitwa
Link Komentarze (4) »
piątek, 03 czerwca 2005


"Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą.
A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb,
pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili."

Fragment 1 Listu św. Jana Apostoła (Rozdz.5, wersety 14-15)

To bardzo prosty, a zarazem cenny dla mnie fragment, mówiący o tym, że warto rozmawiać z Bogiem, modlić się i zanosić do Niego swoje prośby, bo mamy pewność (sic!), że On ich wysłuchuje i spełnia je, o ile są zgodne z Jego Wolą. Ważna jest tu jednak ta zgodność - idąc za Bogiem, musimy zgodzić się na Jego Wolę - we wszystkim, także w tym, czy nasze modlitwy będą spełnione.

Najpełniej ta zgoda została chyba wypowiedziana w słowach Jezusa: "Ojcze, nie moja ale Twoja wola niech się stanie"

11:00, emi_grise , Modlitwa
Link Komentarze (2) »