Blog powstał w I 2005 r. Od 7 XI 2005 r. do 7 X 2006 r. pisany z Dublina. Obecnie pisany z Warszawy.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
* MOJE BLOGI / PROFILE NA FB / TEKSTY NA PORTALU CEL:
BIBLIA:
DUCH ŚWIĘTY DZISIAJ / HOLY SPIRIT TODAY
IRLANDZKIE:
KOŚCIOŁY / SŁUŻBY:
MODLITWA
NAWRÓCENIE
*STRONY P.
UZDROWIENIE
UZDROWIENIE c.d.
ZBAWIENIE
ZNAJOMI ON-LINE
ŻYCIE Z BOGIEM

Skopiuj CSS

Przebudzenie

czwartek, 10 września 2009

* History Maker *

Is it true today that when people pray
Cloudless skies will break
Kings and queens will shake
Yes it's true and I believe it
I'm living for you

Is it true today that when people pray
We'll see dead men rise
And the blind set free
Yes it's true and I believe it
I'm living for you

I'm gonna be a history maker in this land
I'm gonna be a speaker of truth to all mankind
I'm gonna stand, I'm gonna run
Into your arms, into your arms again
Into your arms, into your arms again 

Well it's true today that when people stand
With the fire of God, and the truth in hand
We'll see miracles, we'll see angels sing
We'll see broken hearts making history
Yes it's true and I believe it
We're living for you
środa, 02 września 2009

Wszystkich zainteresowanych tematyką przebudzenia w Polsce odsyłam m.in.: do książki Colin`a Whittaker`a "Wielkie przebudzenia"

   


Poniżej zamieszczam kilka jej  fragmentów:

 • W czasie duchowych przebudzeń wiele tysięcy ludzi dochodzi do zbawczego poznania Jezusa Chrystusa i staje się dziedzicami Bożego Królestwa. Zostają wyratowani z ciemności i przeniesieni do światłości. Ci, którzy zmierzali do piekła, znajdują nowe życie w Jezusie, mogą już tutaj cieszyć się społecznością z Bogiem i wiecznie radować się Jego niebiańską chwałą. Już ten tylko fakt sprawia, że warto doświadczyć przebudzenia.
 • Każde przebudzenie jest darem Bożym i fakt, że Bóg je zsyła świadczy o tym, że każde z nich jest częścią Jego planów.
 • Przebudzenia zaczynają się jako Boża odpowiedź na wołanie serca jego ludu, modlącego się nie tylko o ludzi zgubionych, ale także przyznającego się do potrzeby własnego ożywienia duchowego.
 • Colin słusznie dokonuje rozróżnienia między ożywieniem Bożego ludu a następującym po nim przebudzeniu narodu albo ludzi w danej okolicy. Gdy chrześcijanie są ożywieni duchowo, stają się solą ziemi i światłością świata, miastem położonym na górze, które nie może się ukryć.
 • Gdybyśmy zapytali, dlaczego Kościół nie znajduje się w stanie ciągłego przebudzenia, musielibyśmy wyznać, że podstawową przyczyną jest fakt, że trzeba za nie płacić pewną cenę. Kościół popada w okresy senności, jego świadectwo staje się nieskuteczne i w rezultacie naród odsuwa się od Boga. Widzimy zatem, że przebudzenie jest koniecznością.
 • Ludzie mogą jedynie prosić Boga o taki czas błogosławieństwa, przygotowując się do tego, aby Boże działanie mogło się zacząć w ich sercach i ich życiu. Dlatego nie ma sensu modlić się o przebudzenie, jeżeli nie jesteśmy gotowi na spotkanie z Bogiem, na jeszcze większe podporządkowanie naszego życia Jego woli i Jego celom.
 • (...) w czasie przebudzenia to sam Pan Jezus Chrystus jest postacią centralną, a Bóg najbardziej używa tych ludzi, którzy głoszą Jezusa i Jemu oddają cześć.

(ze wstępu - Colin Urquart)

 • Colin Whittaker - pisarz chrześcijański, były redaktor naczelny czasopisma "Redemption";
 • Colin Urquart - apostoł, założyciel wielu kościołów na świecie, uczestnik kilku Bożych przebudzeń;


00:49, emi_grise , Przebudzenie
Link
"Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię!" (Oz. 6,3)

Przebudzenie w kraju rozpoczyna się od przemiany serca każdego z nas. Jeśli chcemy zobaczyć w całej Polsce deszcz Ducha Świętego, to najpierw musimy doświadczyć tego we własnym życiu.

Delirious? - Rain Down

Źródło:

* Rain down *
Looks like tonight, the sky is heavy
Feels like the winds are gonna change
Beneath my feet, the earth is ready
I know its time for heaven's rain, it's gonna rain

Cos it's living water we desire
To flood our hearts with holy fire

Rain down all around the world we're singing
Rain down can you hear the earth is singing
Rain down my heart is dry but still I'm singing
Rain down rain it down on me.

Back to the start, my heart is heavy
Feels like it's time, to dream again
I see the clouds, and yes I'm ready
To dance upon this barren land
Hope in my hands

Do not shut, Do not shut, Do not shut the heavens
But open up, open up, open up our hearts

Give me strength to cross the water
Keep my heart upon Your altar
Give me strength to cross this water
Keep my feet don’t let me falter

00:48, emi_grise , Przebudzenie
Link
czwartek, 30 lipca 2009

1. Wiele się na jego temat naucza, z różnych stron świata docierają do nas co rusz to nowe informacje o kolejnych, rozpoczętych na danym terenie [w ubiegłym roku było to m.in.: Great FloridaHealing Revival - przebudzenie uzdrowieńcze na Florydzie - zobacz także tu, w tym roku - działalność TEGO Kościoła. Znany jest także pod tym względem Kościół I-HOPE z Kansas City w USA]. Mamy wrażenie, że świat się przebudza. Śpiewamy o tym w naszych kościołach, wołamy o to do Boga.Pytanie: "świat przebudza się do czego?" I : "po co komu przebudzenie?"

2. To pytanie zadał nam pośrednio Mark Beswick podczas swojego nauczania w czerwcu br. w naszym Kościele. Bardzo mnie to udeżyło, bo rzeczywiście jakoś nigdy przedtem nie zastanawiałam się nad tym.

3. Mark powiedział i zabrzmiało to bardzo bardzo oczywiście, że żeby coś miało się przebudzić, musi być wcześniej w UŚPIENIU! Szok, prawda?

4. Pierwsza refleksja przyszła taka, że wobec tego kościoły na świecie i sami wierzący muszą być w niezbyt dobrej kondycji  skoro...potrzebują przebudzenia właśnie! Szok kolejny! I nie ma co zachwycać się tym ,jakie to nasze kościoły są wspaniałe, ani też tym, ile to już lat my sami chodzimy z Bogiem i jakież to mamy wspaniałe owoce, jeśli w ogóle.[Chyba, że zadowalamy się stanem jaki mamy i kondycją w jakiej jesteśmy - i wtedy nie widzimy potrzeby zmian - ożywienia, odnowienia, przebudzenia właśnie].

5. Mark wspomniał także, kiedy może / kiedy dochodzi do przebudzenia. Co wywołuje jego potrzebę. Otóż: kiedy zło nas otaczające jest tak duże, że wokoło widać tylko ciemność [duchową], kiedy rośnie przestępczość, kiedy gospodarka chyli się ku upadkowi - WTEDY POTRZEBUJEMY PRZEBUDZENIA. I rzeczywiście dla ludzi wierzących powinien być to sygnał do wzmożonych działań ewangelizacyjnych [bo niewierzący wtedy jeszcze bardziej potrzebują ratunku w Jezusie], ale także do zrewidowania własnej kondycji duchowej - żeby móc światu świecić i być dla niego solą, ale taką prawdziwą, słoną, a nie już lekko zwietrzałą.

6. Oglądałam kiedyś film o przobrażonych miastach - gdzie całe miasta oddawały swoje życie Jezusowi, gdzie spadała przestępczość, gdzie ludzie żyli w obfitości, a uzdrowienia i cuda były na porządku dziennym. I takie m.in. powinny być następstwa przebudzenia - zdobyte dusze dla Jezusa, a cała reszta to już tylko uboczne skutki przebudzenia :)

7. Jesteście sobie w stanie to wyobrazić? Zbawione całe miasta! Nawróceni politycy, gangsterzy, biznesmeni. Uratowani alkoholicy i narkomani. Zbawiony cały kraj, cała Polska, a potem....cały świat.

8. Czy już wiadomo, po co potrzebujemy przebudzenia? Ja już wiem.

9. A potem już tylko pochwycenie, a dla niezainteresowanych Bożą ofertą - wielki ucisk.

10. Wersety biblijne:

 

 

 • (17) I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało  I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny; (18) Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą. (Dz.2:17-18) / (Joela 2:28-32).
 • Proście Pana o deszcze późnej pory deszczowej! Pan stwarza chmury burzowe i zsyła deszcz. On daje ludziom chleb, zieleń na polu.(Za 10:1]) -> Pierwszy deszcz, to deszcz listopadowy, który spada po zebraniu jesiennego żniwa. Bez tego deszczu gleba jest zbyt twarda, by ją orać. Ten pierwszy deszcz zmiękcza ziemię i przygotowuje ją pod orkę i siew. Późny deszcz, który niektórzy oceniają jako siedmiokrotnie większy, spada wiosną i latem, doprowadzając ziarno do dojrzałości i przygotowując je na wielkie jesienne żniwo.

   

 

czwartek, 25 czerwca 2009

Warto posłuchać:

World Revival Church Kansas City USA

09:13, emi_grise , Przebudzenie
Link