Blog powstał w I 2005 r. Od 7 XI 2005 r. do 7 X 2006 r. pisany z Dublina. Obecnie pisany z Warszawy.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
* MOJE BLOGI / PROFILE NA FB / TEKSTY NA PORTALU CEL:
BIBLIA:
DUCH ŚWIĘTY DZISIAJ / HOLY SPIRIT TODAY
IRLANDZKIE:
KOŚCIOŁY / SŁUŻBY:
MODLITWA
NAWRÓCENIE
*STRONY P.
UZDROWIENIE
UZDROWIENIE c.d.
ZBAWIENIE
ZNAJOMI ON-LINE
ŻYCIE Z BOGIEM

Skopiuj CSS

Nasze Maleństwo

środa, 18 lutego 2009

Dostaliśmy od Pana Boga najlepszy prezent - nasz synek jest już z nami! :) Słowa nie oddadzą radości jaką teraz przeżywamy - każdy dzień to poznawanie siebie nawzajem i odkrywanie - niczym nieznanych lądów. A z drugiej strony Natanek jest tak bardzo NASZ, jakby był z nami od założenia świata :) Nasz mały Skarb i ogromne Szczęście :) Nasz Synek :)

czwartek, 04 grudnia 2008

Na wczorajszym (rocznicowym :)) badaniu usg okazało się, że pierwsze odczucie / wrażenie okazało się prawdziwe :) Od samego początku wydawało się nam, że będziemy mieli syneczka, potem szala przesunęła się w stronę dziewczynki - a tymczasem mamy syneczka jak malowanie! :) Ponieważ nie chcemy dyskutować z Panem Bogiem, a imię, które będziemy chcieli Mu nadać jest na tyle "nie z nas", że nie mamy wątpliwości Kto za tym stoi - wolimy być posłuszni :) Będzie więc mały Natanek (z hebr. dany przez Boga) :)

* * *

Wszystkich, którzy na wieść o takim imieniu zamierzają rwać włosy z bród / głów / etc, tudzież rozdzierać szaty...;)) odsyłamy do: 1) Starego Testamentu:(w Drugiej księdze Samuela i w Pierwszej księdze królewskiej) imię to nosił prorok, kapłan i doradca króla Dawida (por.: Gdy Dawid zamieszkał wreszcie w swym domu, a Jahwe poskromił wokoło wszystkich nieprzyjaciół, rzekł król do proroka Natana: "Spójrz, ja mieszkam w pałacu cedrowym, a Arka Boża znajduje się w namiocie." Natan powiedział królowi: "Uczyń to, co zamierzasz, gdyż Jahwe jest z tobą ...").

Imieniu Natan etymologicznie bliski są imiona Natanael i Nataniel.

2) Odsyłamy zatem także do Nowego Testamentu: Natanael wypowiedział tam mniej więcej takie oto słowa: "Czy z Nazaretu może być coś dobrego? Chodźmy i zobaczmy"..

3) Opinii Rady Języka Polskiego:

Natan? - Tak
Odpowiadając na list rodziców chłopca, wyjaśniam uprzejmie, że imię Natan jest silnie  zakorzenione w europejskiej tradycji judeochrześcijańskiej. Jest to imię hebrajskie o znaczeniu etymologicznym 'dany przez Boga', a więc znaczeniowo przypomina takie imiona, jak greckie z pochodzenia Teodor i Dorota czy polskie Bogdan i Bożydar.

W Starym Testamencie (w Drugiej księdze Samuela i w Pierwszej księdze królewskiej) imię to nosił prorok, kapłan i doradca króla Dawida (por.: Gdy Dawid zamieszkał wreszcie w swym domu, a Jahwe poskromił wokoło wszystkich nieprzyjaciół, rzekł król do proroka Natana: "Spójrz, ja mieszkam w pałacu cedrowym, a Arka Boża znajduje się w namiocie." Natan powiedział królowi: "Uczyń to, co zamierzasz, gdyż Jahwe jest z tobą ..." itd.).

Imieniu Natan etymologicznie bliskie jest imię Natanael. W Nowym Testamencie, w Ewangelii św. Jana nosi je jeden z pierwszych dwunastu apostołów (por. Jezus ujrzał jak Natanael zbliżał się do Niego i mówi o nim: "Patrz, to prawdziwy Izraelita - bez podstępu". Mówi do Niego Natanael: "Skąd mnie znasz?" itd.).

W literaturze światowej chyba najważniejszym Natanem jest tytułowy bohater osiemnastowiecznego dramatu G.E. Lessinga "Natan mędrzec" -- rzecznik tolerancji religijnej.

Wziąwszy te fakty pod uwagę, wyrażam niniejszym opinię, że imię Natan, występujące bodaj we wszystkich językach europejskich (w niektórych, jak np. w łacinie i języku angielskim, w postaci Nathan), może być używane również w Polsce.

http://www.mirnal.neostrada.pl/RJPoiczer.htm

Z pozdrowieniami,

szczęśliwi rodzice :)środa, 01 października 2008
wtorek, 23 września 2008

Wszystkim przyszłym i obecnym Oczekującym Mamom

- serdecznie polecam portal dla kobiet w ciąży i nie tylko.

Pod nazwą NIVENA kryje się także producent odzieży ciążowej

- bardzo wygodnej i twarzowej :-)

Żeby w ciąży wyglądać pięknie :-)

16:09, emi_grise , Nasze Maleństwo
Link
poniedziałek, 15 września 2008

Chłopiec...

 czy dziewczynka...?

...oto jest pytanie :) Dowiemy się prawdopodobnie już w piątek :)

czwartek, 11 września 2008

...jutro nasz Dzisiuś rozpoczyna 20 tydzień swojego życia :) 

Od kilku dni daje nam znać o swoim istnieniu delikatnymi puknięciami [bardzo, bardzo to przyjemne], jakby chciał przypomnieć: "jestem tutaj", "właśnie sobie zjadłem/łam smaczne jedzonko", "proszę zmienić pozycję, bo troszkę mi niewygodnie" [to uwaga do mnie, gdy zbyt długo siedzę w pracy przy biurku].

Mamy dzięki temu wiele wzruszeń i radości. Taki "interaktywny" Dzidziuś "pod serduszkiem" to jest dopiero TO! :)

***

Dzidziuniu, bardzo Cię kochamy i bardzo bardzo na Ciebie czekamy :***

G & P

piątek, 27 czerwca 2008

A w naszym małym domku WIELKIE ZMIANY :)

Dostaliśmy od Pana Boga wspaniały DAR i teraz nie możemy się już doczekać spotkania z naszą Dzidziunią :)

Dzisiaj pierwszy raz słyszałam bicie naszego maleńkiego Serduszka - nie mogłam powstrzymać radości i wzruszenia :)

Na na na :)