Blog powstał w I 2005 r. Od 7 XI 2005 r. do 7 X 2006 r. pisany z Dublina. Obecnie pisany z Warszawy.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
* MOJE BLOGI / PROFILE NA FB / TEKSTY NA PORTALU CEL:
BIBLIA:
DUCH ŚWIĘTY DZISIAJ / HOLY SPIRIT TODAY
IRLANDZKIE:
KOŚCIOŁY / SŁUŻBY:
MODLITWA
NAWRÓCENIE
*STRONY P.
UZDROWIENIE
UZDROWIENIE c.d.
ZBAWIENIE
ZNAJOMI ON-LINE
ŻYCIE Z BOGIEM

Skopiuj CSS

Małżeństwo o jakim marzymy

wtorek, 16 czerwca 2009
Małżonkowie powinni uświadomić sobie potrzebę stałej komunikacji ze sobą. Muszą wiedzieć, jak rozmawiać i muszą znaleźć konkretny czas na to, by być ze sobą tylko we dwoje, bez żadnych zewnętrznych przeszkód. O to muszą zabiegać. Nie boimy się użyć nawet mocniejszego zdania: O to powinni walczyć! Duchowe znaczenie tego czasu jest tak ogromnie ważne dla małżeństwa, że wszystko wokół będzie temu próbowało przeszkodzić. Wygrają ci, którzy wiedzą, że po więzi z Bogiem, trwałość więzi małżeńskiej jest w życiu najważniejsza.
"A jeżeli jednego można pokonać to we dwóch można się ostać; a sznur potrójny nie tak szybko się zerwie."
Księga Koheleta 4:12
"Małżeństwo o jakim marzymy" Wyd.Koinonia

11:22, emi_grise , Małżeństwo o jakim marzymy
Link
wtorek, 30 grudnia 2008
Relacje w małżeństwie są uzależnione od tego, kim jesteśmy i przebiegają na kilku równorzędnych płaszczyznach. Właściwa relacja w małżeństwie powinna rozwijać się na następujących płaszczyznach: duchowej, intelektualnej, emocjonalnej, fizycznej. Jeżeli komunikowanie w małżeństwie jest zaburzone lub po prostu nie istnieje na którejś z tych płaszczyzn, to takie małżeństwo już jest zagrożone. Warto uczynić wszystko, aby zbudować prawdziwą jedność w relacji małżeńskiej w każdej z wymienionych dziedzin.

"Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie."
List do Efezjan 4:32

Henryk i Alina Wiejowie, "Małżeństwo o jakim marzymy", Wyd. Koinonia

wtorek, 18 listopada 2008
Z naszych doświadczeń w pracy doradczej z małżeństwami wynika, że prawie wszystkie konflikty i problemy małżeńskie rozpoczynają się od braku właściwego fundamentu - zrozumienia, czym jest małżeństwo z Bożej perspektywy oraz z braku budulca, którym jest duchowa przemiana każdego małżonka, wspólne modlitwy i szczere, otwarte rozmowy na temat wzajemnych oczekiwań lub stosunku do konkretnej, trudnej sytuacji, jaka się pojawia na wspólnej drodze.

"Tak jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim. Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie." (Ef. 5:24-25)

***
Henryk i Alina Wiejowie "Małżeństwo o jakim marzymy" Wyd. Koinonia

12:50, emi_grise , Małżeństwo o jakim marzymy
Link
środa, 12 listopada 2008
Małżeństwo jest dla Boga bardzo ważne, ponieważ nadał mu ogromną duchową wartość. Intymna miłość męża i żony ma być obrazem miłości Chrystusa do Oblubienicy - Kościoła. Nie powinno nas zatem dziwić, dlaczego małżeństwo - w tym przede wszystkim intymna więź małżonków - jest tak atakowane. Przeciwnik Boga doskonale wie, w co uderza. Stwórca szuka małżeństw, które pragną nieść to najmocniejsze duchowe przesłanie.

"Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła." (Ef. 5:31-32)

***
Henryk i Alina Wiejowie "Małżeństwo o jakim marzymy" Wyd. Koinonia
18:55, emi_grise , Małżeństwo o jakim marzymy
Link
czwartek, 30 października 2008
Stwórca stoi po stronie tych, którzy mają odwagę marzyć o przepięknym małżeństwie z tą jedyną wybraną osobą. Zapraszamy w podróż spełniających się marzeń. Twoja miłość jest słodsza niż wino... - zakochajcie się w Stwórcy i Jego Słowie, a wówczas Jego miłość wypełni was czymś, co was zaskoczy.

"Żar miłości to żar ognia, to płomień Pana. Wielkie wody nie ugaszą miłości, a strumienie nie zaleją jej." Pieśni nad Pieśniami 8:6-7

***
Henryk i Alina Wiejowie "Małżeństwo o jakim marzymy" Wyd. Koinonia
12:33, emi_grise , Małżeństwo o jakim marzymy
Link
wtorek, 21 października 2008
Pierwszy cud, którego dokonał publicznie Jezus, miał miejsce na uroczystości weselnej w Kanie Galilejskiej. Gdy podczas uczty zabrakło wina, Jezus zamienił wodę we wspaniałe, dojrzałe wino, o wytwornym smaku. Złamał tradycyjne zasady gościnności, które nakazywały podawanie najpierw wina lepszego, a dopiero potem gorszego, słabszego. Jezus wskazał tym samym na Bożą perspektywę dotyczącą małżeństwa, które na początku atrakcyjne i dobre, z upływem lat ma być coraz wspanialsze, pełne intymnej głębi, zaufania, przyjaźni i czułości. Pijcie i upijcie się miłością! - zachęca Stwórca (Pieśni nad Pieśniami 5:1).

"I rzekł gospodarz wesela do oblubieńca: Każdy człowiek podaje najpierw dobre wino (...), a tyś dobre wino zachował aż do tej chwili." (Jana 2:10)
***
Henryk i Alina Wiejowie "Małżeństwo o jakim marzymy" Wyd. Koinonia
19:41, emi_grise , Małżeństwo o jakim marzymy
Link
wtorek, 14 października 2008
Małżeństwo można porównać do budowli - domu, który stawiamy na konkretnym fundamencie i budujemy z różnych materiałów. Zamierzeniem Stwórcy jest, aby ta budowla była silna, oparta na mocnym fundamencie i zbudowana z mocnych materiałów, ponieważ tylko wtedy wytrzyma wszelkie próby i oprze się różnym przeciwnościom losu. Chrystus jest pewną skałą, jedynym fundamentem na postawienie trwałej budowli małżeństwa.

"Jezus powiedział: Każdy, kto przychodzi do mnie i słucha słów moich, i czyni je, podobny jest do człowieka budującego dom, który kopał i dokopał się głęboko i założył fundament na skale. A gdy przyszła powódź, uderzyły wody w ów dom, ale nie mogły go poruszyć, bo był dobrze zbudowany."
Ewangelia według św. Łukasza 6:47-48

H. i A.Wiejowie "Małżeństwo o jakim marzymy" Wyd. Koinonia
16:24, emi_grise , Małżeństwo o jakim marzymy
Link
piątek, 07 września 2007

"Dla większości osób małżeństwo polega na znalezieniu właściwego partnera - kogoś, kto spełniałby ich oczekiwania. Małżeństwo ma być rozwiązaniem wielu osobistych problemów, takich jak: samotność, brak celu w życiu, brak poczucia własnej wartości, nieporozumienia w rodzinie, np. konflikty z rodzicami, z otoczeniem i wiele, wiele innych. W takich sytuacjach szukamy kogoś, kto te oczekiwania zrozumie i spełni. Małżeństwo nie polega tylko na znalezieniu właściwej osoby, ale na staniu się właściwą osobą.

"Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie."
List do Filipian 2:5"

Opracowanie: Wydawnictwo Koinonia na podstawie książki Małżeństwo o jakim marzymy.

* * * * *

A nam dzisiaj mija 2 miesiąc od naszego ślubu :)

 
1 , 2