Blog powstał w I 2005 r. Od 7 XI 2005 r. do 7 X 2006 r. pisany z Dublina. Obecnie pisany z Warszawy.

Blog > Komentarze do wpisu

Pewność Bożych Obietnic # 1

Twoje życie wygląda,jak ciągłe pasmo niepowodzeń i frustracji? Czujesz,że nie panujesz nad złem,które zdaje się Ciebie osaczać i tłamsić?Nie masz pracy? Pożyczasz na życie? Zdarza Ci się przymierać głodem?A może zwyczajnie odczuwasz,że gdzieś się pogubiłeś i nic juz nie jest pewne - ani tu - na ziemi,ani tym bardziej gdzieś tam w Niebie?...

Na wszystkie z powyższych pytań mogłam sobie sama kiedyś odpowiedzieć: "tak"...Pozostawało wołanie do Boga i pewność Jego Obietnic zapisanych w Jego Słowie - że przecież Bóg mnie kocha i ma dla mnie wszystko to,co najlepsze,nawet jeśli chwilowo nic na to nie wskazywało:


"1. Jeżeli zaś usłuchasz głosu Pana, Boga twego, i będziesz pilnie spełniał wszystkie jego przykazania, które ja ci dziś nadaję, to Pan, Bóg twój, wywyższy cię ponad wszystkie narody ziemi.
2. I spłyną na ciebie, i dosięgną cię wszystkie te błogosławieństwa, jeżeli usłuchasz głosu Pana, Boga twego.
3. Błogosławiony będziesz w mieście, błogosławiony będziesz na polu.
4.
Błogosławione będzie twoje potomstwo, plon twojej ziemi, rozpłód twego bydła, miot twojej rogacizny i przychówek twoich trzód.
5.
Błogosławiony będzie twój kosz i twoja dzieża;
6. Błogosławione będzie twoje wejście i twoje wyjście;
7. Powali Pan twoich nieprzyjaciół, którzy powstają przeciwko tobie:
jedną drogą wyjdą przeciwko tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.
8. Pan każe, aby było z tobą błogosławieństwo w twoich spichlerzach i w każdym przedsięwzięciu twoich rąk. Pobłogosławi cię na ziemi, którą daje ci Pan, Bóg twój.
9. Pan ustanowi cię sobie jako lud święty, tak jak ci poprzysiągł, jeżeli będziesz przestrzegał przykazań Pana, Boga twego, i chodził jego drogami.
10.
I ujrzą wszystkie ludy ziemi, że imię Pana jest wzywane u ciebie, i będą się ciebie bać.
11.
Ponad miarę obdarzy cię Pan dobrem w twoim potomstwie, w rozpłodzie twego bydła, w plonach twojej roli, na ziemi, co do której Pan poprzysiągł twoim ojcom, że ci ją da.
12.
Otworzy Pan przed tobą swój skarbiec dobra, niebiosa, aby dawać deszcz na twoją ziemię w czasie właściwym i aby błogosławić wszelką pracę twoich rąk tak, że będziesz mógł pożyczać wielu narodom, ale ty sam nie będziesz pożyczał.
13. I uczyni cię Pan głową, a nie ogonem, i będziesz zawsze tylko na górze, a nigdy nie będziesz na dole, jeżeli będziesz słuchał przykazań Pana, Boga twego, które ja ci dziś nadaję, abyś ich pilnie przestrzegał;
14. Nie odstąpisz ani w prawo, ani w lewo od żadnego ze słów, które ja wam dziś nakazuję po to, aby pójść za innymi bogami i im służyć."

Piąta Księga Mojżeszowa [Księga Powtórzonego Prawa]

Rozdział 28 wersety 1:14 - text za Biblią Warszawską


środa, 08 listopada 2006, emi_grise

Polecane wpisy

  • WERSETY O UZDROWIENIU

    http://emigrise.blox.pl/resource/UZDROWIENIE_WERSETY.pdf

  • Świadectwo

    Kilkanaście dni temu zaginął mój serdeczny przyjaciel Janek mieszkający w Dublinie. Miał przylecieć do Warszawy na szkolenie i mieliśmy się potem spotkać. Jedn

  • Cierpliwości - odpowiedź w drodze

    Bardzo często, o ile nie zawsze, zdarza się, że zawierzając Bogu w modlitwie nasze troski i problemy, oczekujemy ich rozwiązania TERAZ, ZARAZ, NATYCHMIAST . I

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: mobi, *.crowley.pl
2006/11/10 08:52:30
uwierzyć i stosować - najlepszy mechanizm
-
Gość: b-m, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/11/14 18:09:42
Wspaniały jest ten tekst. Musiałam go kiedyś czytać, ale nie przyswoiłam go sobie.
" I uczyni cię Pan głową, a nie ogonem, i będziesz zawsze tylko na górze, a nigdy nie będziesz na dole" (...) - czy to nie śliczne?
-
2006/11/16 00:22:48
Babciu Małgosiu widziałam w Dublinie,jak konkretnie te właśnie słowa ratowały ludzi - uwierzyć,przyjąć w sercu i stosować - nie dając się okradać diabłu z tego,co nam - jako Bożym Dzieciom się należy.

W Dublinie nauczyłam się,co oznacza ZASTOSOWANIE w odniesieniu do poznawanego Bożego Słowa.